Nianie: Praca niani – pełna świadomość, czy praca z przypadku?

Polub nas na Facebooku

Szukasz doświadczonej, zaufanej opiekunki dla dziecka? Zastanawiasz się jak zweryfikować uczciwość i umiejętności kandydatek? Żaden rodzic nie chce powierzać dziecka w ręce przypadkowej osoby. Oto 5 praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci znaleźć dobrą opiekunkę dla Twojego malucha.

opiekunka

Sprawdź rekomendacje

Poproś kandydatkę o przedstawienie referencji. Jeśli opiekunka nie posiada pisemnych rekomendacji, poproś o podanie numeru telefonu do poprzedniego pracodawcy, zadzwoń i porozmawiajcie. Podczas rozmowy zapytaj opiekunkę o największe wyzwania związane z opieką nad podopiecznymi, preferowane zabawy, o plan dnia i ulubioną potrawę ostatniego malucha, którym się opiekowała. Podczas rozmowy będziesz mogła ocenić, czy opiekunka otwarcie i bez wahania będzie odpowiadała na Twoje pytania.

Określ zakres obowiązków

Jasno określ zasady współpracy. Czy rola niani będzie sprowadzała się do odebrania pociechy z przedszkola i zapewnienia opieki do czasu powrotu rodziców z pracy? A może oczekujesz, że opiekunka przygotuje i poda dziecku obiad? Czy ma zawozić malucha na zajęcia dodatkowe? Wychodzić na spacery? Doprecyzujecie zakres obowiązków, to pozwoli Wam uniknąć nieporozumień w przyszłości.

Zdefiniuj swoje oczekiwania

Zastanów się wspólnie z partnerem czego oczekujecie od opiekunki. Czy ma być to doświadczona niania z wykształceniem pedagogicznym o jasnym poglądach na wychowanie? A może Pani w średnim wieku, która wychowała własne dzieci i wnuki? Uważacie, że najlepiej sprawdzi się młoda, dynamiczna osoba z mnóstwem pomysłów na kreatywne zagospodarowanie wolnego czasu z dzieckiem? Czyjej opiece najchętniej pozostawicie syna bądź córeczkę?

Umów się na dzień próbny

Po wstępnej selekcji kandydatek, nim podpiszecie umowę na dłuższą współpracę, zaproś nianię na dzień bądź tydzień próbny. Oczywiście za ten czas należy się opiekunce normalne wynagrodzenie. Sprawdzisz czy maluch zaakceptuje nową osobą, a także jak niania radzi sobie w kontakcie z Twoim dzieckiem.

Szukaj w sprawdzonych miejscach

Zastanawiasz się, gdzie szukać doświadczonej opiekunki? Pierwszy naturalny kanał poszukiwania to Twoi najbliżsi znajomi. Możesz również opublikować ogłoszenie w serwisie społecznościowym, a nuż któraś z dalszych znajomych poleci Ci zaufaną osobę. Możesz również skorzystać z portalu niania.pl, który oferuje kompleksową pomoc z poszukiwaniach właściwej kandydatki. Znajdziesz tam profile opiekunek oraz recenzje osób, które skorzystały z ich usług. Znalezienie opiekunka do dziecka w Warszawie to prawdziwe wyzwanie! Skorzystaj z bogatej bazy profili zgromadzonej w portalu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: www.niania.pl