Córki bez miłości

Polub nas na Facebooku

Ugrzęźnięcie

Zaufanie sobie może się okazać nieosiągalne dla niekochanej córki, zwłaszcza wtedy, gdy doświadczyła ona marginalizowania, kpin, negowania jej prób zrozumienia otaczającej ją rzeczywistości (tzw. gaslighting). Dlatego trudno będzie jej wyrwać się z relacji, które są dla niej złe. Problemy z radzeniem sobie z własnymi uczuciami i odcięcie od samej siebie sprawia, że trudno jest jej określić, co właściwie czuje i czego chce. Tymczasem towarzyszy jej poczucie ogromnego nieszczęścia i samotności. Wszystko to sprawia, że tkwi w chorych układach.

Czy wymienione zachowania są nieuniknione? Na szczęście nie. możliwa jest nauka zaufania do samej siebie i rozumienia tego, co i dlaczego się czuje.

Polega ona na procesie oduczania się tego, czego nauczyło się w dzieciństwie, a także na nowym zrozumieniu siebie. Wielu kobietom udało się przejść przez ten proces, co znacznie zwiększyło ich poczucie szczęścia.

Pierwszym krokiem jest jednak uświadomienie sobie swojego problemu.

Oprac. (ps) na podst. psychcentral.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZadbaj o piękne (i zdrowe) nogi
Następny artykułKatar nie zawsze oznacza przeziębienie. Sprawdź jak je odróżnić od alergii
Celina Szumska
Coach, Trener i Mediator Stały. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na kierowniczych stanowiskach międzynarodowych przedsiębiorstwach (logistyka, finanse, bankowość, sprzedaż). Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, operacyjnym, przywództwie, efektywności, przedsiębiorczości oraz innowacyjności. Prowadzi coachingi z przedsiębiorcami oraz osobami indywidualnymi, specjalizując się w coachingu menedżerskim, życia i rodzicielskim. Pomaga w odkryciu i przezwyciężeniu barier utrudniających realizację założonych celów w dziedzinach związanych z kompetencjami miękkimi, pracą z emocjami, wartościami i biznesem. Wspiera w systemowych procesach zmiany i reorganizacji firm, rozwija kadrę menedżerską w obszarze zarządzania przez cele, komunikacji, sprzedaży. Prowadzi business i executive coaching dla członków zarządu, kadry menedżerskiej, specjalistów i ekspertów. Opracowuje, przygotowuje i wdraża programy tworzenia kultur organizacyjnych opartych na coachingu i mentoringu. Jest propagatorką rozwoju osobistego młodzieży licealnej i studenckiej. Jako Mediator Stały pomaga w znalezieniu rozwiązań dotyczących konfliktów w sferze prawa cywilnego, rodzinnego i gospodarczego. Prezes Zarządu Fundacji CZAS NA SUKCES, Współorganizatorka konferencji CZAS NA ZAMIANY http://czasnasukces.eu/konferencja-czas-na-zmiany/